Forum Forum Wsi Wyryki Strona Główna


Forum Wsi Wyryki
forum dla mieszkańców i sympatyków pięknej wsi Wyryki
Odpowiedz do tematu
Nowy Tydzień
X
Gość"Tankowali gdzie popadnie
Inspektorzy Regionalnej Izby Obrachunkowej w Lublinie skontrolowali urząd gminy Wyryki. Okazało się, że przez dwa lata urząd kupował paliwo do służbowego auta gdzie się da, a nie w stacji, która wygrała przetarg. Dzięki kontrolerom o 9 tysięcy zł wzbogaci się…były wójt Zbigniew Rymkiewicz.
Kontrola wypadła źle. Kontrolerzy wykryli wiele nieprawidłowości (m.in. niepobieranie podatków, brak regulaminu dostarczania wody), które nie skutkowały jednak znacznymi stratami finansowymi dla budżetu gminy. Inspektorzy dopatrzyli się też, że gmina ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych kupiła bezprawnie komplet talerzy i sztućców dla jednego z urzędników odchodzących na emeryturę (prezent wart był 545 zł). Najważniejszy zarzut dotyczy jednak sposobu, w jaki samorząd Wyryk przez ostatnie dwa lata zaopatrywał się w paliwo. „Na szczególnie negatywną ocenę zasługuje nieprzestrzeganie przepisów o zamówieniach publicznych przy dokonywaniu zakupów paliwa (benzyny i oleju napędowego). W okresie objętym kontrolą, zakupów paliwa na kwotę prawie 77 tys. zł dokonano w zasadzie bez stosowania przepisów o zamówieniach publicznych” – czytamy w protokole pokontrolnym. Okazało się, że w latach 2005-2006 samorząd nabywał paliwo od kilku dostawców, a nie od tego, który wygrał przetarg. – Najkorzystniejszą ofertę przedstawił wówczas Lotos – mówi Andrzej Ćwirta, obecny wójt Wyryk. – Wygląda jednak na to, że pracownicy gminy tankowali służbowe auta, gdzie popadnie – dodaje.
Wójt zszokowany wynikiem kontroli RIO zamierza dokładnie zbadać, kto odpowiada za nieprawidłowości. – Niewykluczone, że za aferę z benzyną polecą głowy – wyznał w ubiegłym tygodniu.
O ironio najbardziej zadowolony z wyników kontroli może być…były wójt Zbigniew Rymkiewicz. Kontrolerzy stwierdzili, że Rymkiewicz przez dwa ostatnia lata rządzenia zarabiał mniej niż minimalne ustawowe wynagrodzenie wójta oraz nie pobierał dodatku funkcyjnego i urząd ma mu dopłacić z tego tytułu 9 tysięcy złotych.
(ber)"
Czy służbowe auto to żuk czy autosan bo nie bardzo wiem o jakie chodzi??
Gość
Andrzej Ćwirta, nowy wójt Wyryk, rozpoczął przeprowadzkę do taniego, gminnego lokum w Ośrodku Zdrowia. Tymczasem radni dopiero 30 stycznia mają się zastanowić nad tym, czy mu w ogóle na to pozwolić.

Ćwirta mieszka w jednym z budynków należących do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Gruźlicy i Chorób Płuc w Adampolu. Za 60 m kw. płaci średnio 470 zł miesięcznie. Od kiedy jednak został wójtem coraz częściej można go spotkać w Ośrodku Zdrowia w Wyrykach. - Wiele razy widziałem go tam już po pracy, a nawet wieczorem. Dałbym słowo, że tam nocuje - doniósł nam jeden z czytelników.

W ośrodku znajdują się cztery (należące do gminy) mieszkania. Jedno z nich zajmuje zatrudniona w zakładzie położna, pozostałe stoją puste. Kiedy samorząd Wyryk ogłosił, że można je wynająć, okazało się, że na jedno z mieszkań chrapkę ma Ćwirta. - Nie ukrywam, że chciałbym się tam przeprowadzić, miałbym blisko do pracy - przyznaje. - Zwróciłem się z prośbą do radnych, by mi na to pozwolili. Decyzję mają podjąć na sesji, 30 stycznia - dodaje.

Wójt przyznaje, że w Ośrodku Zdrowia bywa ostatnio często, bo... już zaczął się urządzać w nowym mieszkaniu. Razem z żoną maluje nawet ściany. - Wiem, że radni nie wyrazili jeszcze zgody na moją przeprowadzkę, ale jestem dobrej myśli. A maluję mieszkanie na własne ryzyko. Najwyżej zostawię po sobie odremontowany lokal - zauważa.

Nieoficjalnie udało się nam dowiedzieć, że położna, która mieszka w Ośrodku Zdrowia płaci gminie 55 groszy za m kw. Ćwirta nie ukrywa, że mieszkanie, które go interesuje ma ok. 70 m kw. Jeżeli rada nie zwiększy stawki za najem, czynsz wójta wyniesie więc ok. 39 zł. Z innymi rachunkami (prąd, media) kwota ta może sięgnąć 200 zł. To dwa razy mniej niż wójt płaci za mieszkanie w Adampolu.
mieszkaniec
Gośća i fajnie ze mieszka, dobry gospodarz jest przy swoim stadzie
Gość
a co może lepiej żeby mieszkanie stało puste. Jeśeli komus sie to nie podoba niech sie sam wprowadzi i płaci podwójny czynsz! chyba lepiej ze ktos wogóle tam mieszka!
Nowy Tydzień
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Odpowiedz do tematu